Slitesterk og allsidig skalljakke
Alpha AR er et allsidig, intelligent designet skallplagg som gir god ytelse i mange forskjellige slags alpine forhold til deg som stiller høye krav til turklærne dine.
Jakken er forsterket på typiske sliteområder som skuldre. Den hjelmkompatible hetten StormHood™ gir full beskyttelse med minimal påvirkning på synsfeltet, og reguleres med hanskevennlige snorlåser av typen Cohaesive™. Store tverrgående brystlommer har lett tilgang, og glidelåser under armene kan brukes til ventilasjon. Slitesterke glidelås som tåler mye bruk.
Den robuste Alpha AR fra Arc'teryx
Ekstremvær, ustadige forhold, skiftende terreng, bevegelse og hvile – det er realiteten i høyfjellet. Alpha AR er en svært allsidig skalljakke som takler alle forhold. Med forsterkninger av GORE-TEX PRO Most Rugged i sliteområder for å øke holdbarheten.
Hetten av typen StormHood™ beskytter uten å hindre sikten, en RECCO®-refleks hjelper søke- og redningsmannskap, de tverrgående brystlommene er lett tilgjengelige og glidelåser i armhulene sørger for god ventilasjon.
Spesifikasjoner:
- Stoffmateriale: N40d Most Rugged 3L Gore-Tex Pro på kropp og N80d Most Rugged 3L Gore-Tex Pro på områder som trenger forsterkninger utsatt for ekstra slitasje
- Vannsøyle på produktet: >28000mm
- Type ventilasjon: Glidelås i front og glidelås under ermene
- Hette: Fast
- Lommer: Napoleons lommer på brystet og 1 innvendig lomme. Alle med glidelås.
- Passform: Normal
- Vekt i gram: 430g (M)
- Modellen på bildet er 183 cm og har str.L
- Farge: Wildchild